Alasko kennel

ŠTĚPÁN - černý s bílou ponožkou. Jeden z našich nejlepších lídrů, úžasně chytrý a přizpůsobivý pes. Narodil se v roce 2012 a má za sebou spoustu závodů včetně vítězství v MČR Šediváčkův long a skvělého 5.místa na La Grande Odyssée ve Francii. Je otcem a dědou dalších černokněžníků v týmu.

MAUGLÍ: výborný lídr a tempař, narozený v roce 2010. Máme po něm jednu generaci potomků. Jeho předkové pocházejí od legendární chovatelky Hege Ingebrigtsen z Narviku.

BUGY - drobná fenka narozená v roce 2011, starý poctivec, velmi pracovitá. Ředitelka kennelu, malý vzteklý skřítek - prostě Napoleon. Velmi shánčlivá, co se jídla týče. Máme po ní v týmu jednu generaci štěňat.

FIFI -  hnědá fenka, dcera Bugy narozená v roce 2013, naše největší a nejsilnější fena, výborně lídruje. Běhá ve dvojici se Štěpánem.

PINĎA - syn Bugy, bratr Fifi, narozen v roce 2013, náš absolutně největší pes. Když dostával své jméno „Pinďa“, nikdo netušil, že naroste do takových rozměrů.. Velký dobrák.

MILKA – důchodkyně narozená v roce 2007, ze které je už pes domácí, neběhá a důchod tráví jen procházkami. Za svých aktivních let ale lídrovala spřežení a byla moc šikovná. Máme po ní 2 generace potomků.

VENDULKA - narozená v roce 2014, dcera slavného Olího od E. Ellise. Nejprve běhala ve spřežení, se kterým se zúčastnila mmj. i La Grande Odyssée. Ve čtyřech letech se vydala na dráhu indiviuálního sportu. Je to velmi silná fena, ale taky poněkud magor. Dokáže hodiny pracovat zcela sama, bez opory týmu či parťáka.

KNEDLÍK – syn Milky a Štěpána, narozený v roce 2015. Velký, modrooký a dlouhonohý pes, patřil mezi naše nejtlustší štěňata (odtud jméno), ale naštěstí se vytáhl a teď je výborný běžec. Občas i lídruje. V tuto chvíli požívá statut nejvyššího psa na kennelu, než ho přeroste jedno z jeho letošních štěňat - Arnoštek nebo Ludánek.

ALVÍN – důchodce, náš první člen smečky, narozený v roce 2007. Už neběhá, ale důchod tráví na kennelu s ostatními psy, býval to asi nejvychytralejší ze všech našich psů a snažil se vždycky prosadit svou..

RAMPA – další z důchodců, má v sobě největší podíl Alaskana, je chlupatější. Závodně už neběhá, ale býval to náš nejlepší lídr, který má za sebou velké úspěchy.

LIBUŠKA – nejmenší holčička a perfektní máma, narozená v roce 2016. Běhá v lídru, ve dvojici s některým ze zkušených mazáků. Výborná tempařka. Pejsek, co mu někdo přetáhnul klíček.

LIBOR – bratr Libušky, narozený v roce 2016, otec Karlíka s Diblíkem. Perfektní v lídru, je naprosto excelentní tempař a má obrovskou výdrž a nasazení.

TONÍK+BERTÍK+ČERTÍK+LOJZÍK+MAZLÍK Partička našich „bratrů v triku“, sourozenců z našeho chovu po Mauglím. Narodili se v roce 2017. Každý z nich je platným členem závodního týmu, jsou to skvělý dříči. Na pozici "vpředu" se zatím vyšvihnul pouze Toník, který se letos začal učit běhat ve dvojici s koloběžkou. Zbytek partičky přenechává myšlení radši jiným. 

PONOŽEK + PODKOLENEK + ŠTĚPÁNKA + BUBA – čtveřice našich dalších sourozenců, narozených v roce 2018. Opět z našeho chovu, děti Libušky a Štěpána. Souhrnně nazývaní "Bubáci". Štěpánka s Podkolenkem se hned svou 1. sezónu učili řídit spřežení a letos už jsou zcela právoplatnými lídry. Buba využívá svoje hyperaktivní nohy v týmu v dalších řadách, Ponožek zase svojí velikost. Celá čtveřice je po tatínkovi velmi inteligentní a kontaktní, všichni po něm zdědili i vlohu žrát si plastové misky.

KAREL + DIBLÍK

- další z našich odchovanců, synové Libora, narození v roce 2019. Letos se učí běhat ve spřežení, Diblík už si to ozkoušel i na postu lídra. Oba mají hlavně nezkrotné nadšení a schopnost skoku vysokého po tatínkovi.

ARNOŠTEK + LUDÁNEK - štěňata narozená v roce 2020, po Libušce a Knedlíkovi. Dědici úžasné povahy jak po obou rodičích, tak po dědečkovi Štěpánovi. V současnosti to vypadá, že svého tatínka minimálně dorostou, ne-li přerostou. Po mamince zdědili mmj. přesvědčení, že jsou kozy horské, což v kombinaci s jejich velikostí a nenechavostí je celkem zničující.

© Alasko kennel Czech Republic . Proudly created with Wix.com

  • Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black YouTube Icon